Aneta Hołówek 26.10.2012

Wisła w końcu doczekała się zwycięstwa

Wisła Kraków wygrała z Widzewem Łódź w meczu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Zawodnik Widzewa Łódź Princewill Okachi (P) walczy o piłkę z Ivicą Ilievem (L) z Wisły Kraków podczas meczu T-Mobile EkstraklasyZawodnik Widzewa Łódź Princewill Okachi (P) walczy o piłkę z Ivicą Ilievem (L) z Wisły Kraków podczas meczu T-Mobile EkstraklasyPAP/Grzegorz Michałowski
  • Radosław Bartoszewicz, piłkarz Widzewa Łódź po meczu z Wisłą Kraków (IAR)
  • Łukasz Garguła, piłkarz Wisły Kraków po meczu z Widzewem Łódź (IAR)

Kibice Widzewa mieli nadzieję, że w piątek ich ulubieńcy pokonają Wisłę Kraków, z którą zespół z al. Piłsudskiego nie wygrał od sierpnia 2001 r. Optymizm widzewskich fanów opierał się na tym, że po ośmiu kolejkach ich zespół miał 16 pkt., a więc dwa razy więcej niż ekipa z Krakowa. W bezpośrednim pojedynku Wisła pokazała jednak, że piłkarsko na pewno nie jest drużyną gorszą od Widzewa.
Już pierwszą swoją akcję goście zakończyli golem, do zdobycia którego potrzebowali zaledwie 54 sekund. Na listę strzelców wpisał się Rafał Boguski, który z kilku metrów posłał piłkę do siatki po podaniu Maora Meliksona z prawej strony pola karnego. W 13. minucie Wisła przeprowadziła niemal identyczną akcję, którą znów skutecznie wykończył Boguski. Tym razem strzelił gola po podaniu Ivicy Ilieva.
Po zdobyciu drugiej bramki goście zaczęli grać nonszalancko. W indywidualnych pojedynkach lub wymianą podań na niewielkiej przestrzeni podopieczni Tomasza Kulawika próbowali ośmieszać rywali, którzy jednak nie zwracali uwagi na porażki w takich potyczkach i z determinacją dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich rezultatu. I w 29. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z lewej strony boiska Mehdi Ben Dhifallah uderzeniem głową pokonał Sergeia Pareikę.
W 52. minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale tym razem tunezyjski napastnik zmarnował doskonałą sytuację i z pięciu metrów zamiast do pustej bramki trafił w słupek. W tym spotkaniu Dhifallah zapisał się jednak jeszcze raz w meczowym protokole. Mając już na koncie żółtą kartkę w 75. minucie bezmyślnie zatrzymał piłkę ręką, za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Grając w osłabieniu Widzew nie zdołał odrobić straty z pierwszej połowy i przegrał z Wisłą 1:2

Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Rafał Boguski (1), 0:2 Rafał Boguski (13), 1:2 Mehdi Ben Dhifallah (29-głową).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Mehdi Ben Dhifallah, Marcin Kaczmarek, Princewill Okachi, Jakub Bartkowski, Radosław Bartoszewicz. Wisła Kraków: Gordan Bunoza, Kew Jaliens, Rafał Boguski, Michał Chrapek, Michał Czekaj, Cwetan Genkow. Czerwona kartka za drugą żółtą - Widzew Łódź: Mehdi Ben Dhifallah (75).
Sędzia: Tomasz Wajda (Zabrze). Widzów 4 000.
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Thomas Phibel, Sebastian Duda, Jakub Bartkowski (84. Adam Banasiak) - Mariusz Rybicki (70. Jakub Kowalski), Radosław Bartoszewicz, Sebastian Dudek (77. Mariusz Stępiński), Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek - Mehdi Ben Dhifallah.
Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki, Michał Czekaj, Gordan Bunoza - Ivica Iliev, Radosław Sobolewski (69. Michał Chrapek), Cezary Wilk, Łukasz Garguła, Maor Melikson (68. Cwetan Genkow) - Rafał Boguski (83. Romell Quioto).

W innym piątkowym meczu Podbeskidzie Bielsko Biała przegrało z Lechią Gdański.

Wyniki meczów 9. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 2:3 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki
2012-10-27:
Korona Kielce - Pogoń Szczecin (13.30)
PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa (15.45)
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (18.00)
2012-10-28:
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin (14.30)
Legia Warszawa - Piast Gliwice (17.00)
2012-10-29:
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 0 2 7 10-19 2 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze; Zagłębie przystąpiło do rozgrywek z 3 ujemnymi punktami