Marcin Nowak 02.11.2012

Wisła Kraków bezradna w starciu z Lechem

Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie z Lechem Poznań 0:1 (0:1) w meczu 10. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Wisła Kraków - Lech PoznańWisła Kraków - Lech PoznańPAP/Jacek Bednarczyk
  • Strzelec gola dla Lecha Poznań - Szymon Drewniak (IAR)
  • Pomocnik Wisły Kraków - Cezary Wilk (IAR)

Wprawdzie w zespole Lecha nie mogli zagrać Bartosz Ślusarski i Gergo Lovrencsics, to trzy punkty pojechały do Poznania. Spora w tym zasługa Jasmina Buricia, który szczególnie pod koniec spotkania dokonywał w bramce cudów.
Duże konsekwencje dla przebiegu spotkania miała sytuacja z 22. min. Urazu doznał wtedy podstawowy obrońca Wisły Arkadiusz Głowacki. Zamiast niego na plac gry wszedł Jan Frederiksen. To właśnie ten zawodnik stracił piłkę w środkowej strefie boiska w 36. min., przejął ją Łukasz Trałka i popędził w stronę wiślackiej bramki. Nieopodal pola karnego dosyć przypadkowo trafiła ona do Szymona Drewniaka. Chociaż był naciskany przez krakowskiego obrońcę, zdołał pokonać Pareikę. To był pierwszy gol tego zawodnika Lecha w ekstraklasie.
W drugiej połowie trener Wisły - Tomasz Kulawik - postawił na ofensywę. Wpuścił na plac gry dwóch dodatkowych napastników - Cwetana Genkowa i Daniela Sikorskiego. Jego podopieczni przeważali, a najbliżsi wyrównania byli w 82. min - po strzale Cezarego Wilka Jasmin Buric odbił piłkę na poprzeczkę.
W 52. min mecz został przerwany na trzy minuty gdyż kibice zaczęli rzucać na pole karne Wisły serpentyny i race

Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Szymon Drewniak (36).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Arkadiusz Głowacki, Michał Czekaj, Kew Jaliens. Lech Poznań: Łukasz Trałka, Szymon Drewniak, Aleksander Tonew.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 17 664.
Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Kew Jaliens, Arkadiusz Głowacki (22. Jan Frederiksen), Michał Czekaj, Gordan Bunoza - Ivica Iliev (56. Cwetan Genkow), Cezary Wilk, Radosław Sobolewski (66. Daniel Sikorski), Łukasz Garguła, Maor Melikson - Rafał Boguski.
Lech Poznań: Jasmin Buric - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Szymon Drewniak (60. Karol Linetty), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Aleksander Tonew (70. Vojo Ubiparip) - Bartosz Bereszyński (77. Ivan Djurdjevic).

Wyniki meczów 10. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Górnik Zabrze - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2012-11-03:
Piast Gliwice - Ruch Chorzów (13.30)
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.45)
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź (18.00)
2012-11-04:
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (14.30)
Polonia Warszawa - Korona Kielce (17.00)
2012-11-05:
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (18.30)

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 9 0 2 7 10-19 2 -9

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze;