migracja
migrator migrator 14.12.2009

Główna rywalka Otylii Jędrzejczak kończy karierę

Australijska pływaczka Lisbeth Trickett zapowiedziała zakończenie kariery.

Australijska pływaczka Lisbeth Trickett zapowiedziała zakończenie kariery. Trickett to jedna z wielkich rywalek polskiej mistrzyni Otylii Jędrzejczak.

24-letnia Lisbeth Trickett ogłosiła swoją decyzję cztery miesiące po nieudanych dla niej mistrzostwach świata w Rzymie. Australijka zdobyła na tej imprezie tylko trzy medale, w tym jeden - brązowy - indywidualnie, co odebrała jako wielką porażkę. Trickett powiedziała podczas konferencji prasowej, że o odejściu z wyczynowego sportu myślała od roku i po wielu rozmowach z najbliższymi postanowiła ogłosić tę decyzję.

Lisbeth Trickett ma na swoim koncie pięć medali olimpijskich, cztery rekordy świata i kilkanaście medali mistrzostw świata. W lipcu 2005 roku, startując jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Lenton, zajęła drugie miejsce w mistrzostwach świata w Montrealu na dystansie 100 metrów motylkiem. Pamiętny wyścig wygrała Jessicah Shipper, a trzecia była Polka Otylia Jędrzejczak.
Trickett jako jedna z niewielu zawodniczek, podczas ostatnich mistrzostw nie używała specjalnych strojów z poliuretanów.