migracja
migrator migrator 24.12.2009

Chicago Blackhawks powrócili na pierwsze miejsce

Chicago Blackhawks pokonali Detroit Red Wings 3:0.

Chicago Blackhawks pokonali Detroit Red Wings 3:0 na wyjeździe i powrócili na pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej ligi NHL. Było to ich drugie z rzędu zwycięstwo nad "Czerwonymi Skrzydłami" wynikiem 3:0.

Bramki zdobywali Patrick Kane, Patrick Sharp i Jonathan Toews. Przy golu Sharpa awansował Marian Hossa, dla którego było to pierwsze spotkanie w barwach Chicago w Detroit. W ubiegłym sezonie dotarł z "Czerwonymi Skrzydłami" do finału Pucharu Stanleya. W poprzednim spotkaniu tych drużyn, przed kilkoma dniami, czyste konto zaliczył Francuz Cristobal Huet, tym razem bramki nie wpuścił drugi bramkarz Chicago Antti Niemi. Hokeiści Detroit nie mogą trafić do siatki już od 2 godzin i 21 minut.

Przed przerwą świąteczną prowadzenie na Wschodzie odzyskali obrońcy Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins. Tym razem rozgromili 8:2 Ottawę Senators, a po raz czwarty w karierze hat-tricka zaliczył Jewgienij Małkin. Dwa gole i dwie asysty miał Bill Guerin, a bramkę i trzy asysty dodał Chris Kunitz. Bramkarz Penguins Marc-Andre Fleury obronił 45 strzałów, w tym aż 23 w pierwszej tercji.

W pojedynku liderów Northeast i Southeast Division lepsi okazali się Washington Capitals, którzy pokonali 5:2 Buffalo Sabres. Dwa gole zdobył Nicklas Backstrom, przy obu asystował Aleksander Owieczkin, który sam też trafił do siatki. Pierwsze dwie bramki padły w pierwszej tercji. I właśnie w tej odsłonie Capitals zdobyli najwięcej goli w NHL w tym sezonie - 47.

Phoenix Coyotes pokonali 4:0 Anaheim Ducks, a piąty shutout w tym sezonie zaliczył Ilia Bryzgałow. Rosjanin najwięcej razy spośród bramkarzy NHL kończył mecz z czystym kontem w tym sezonie. Bramki zdobywali Kanadyjczycy: Scottie Upshall i Taylor Pyatt oraz Czesi: Martin Hanzal i Robert Lang.

Passę czterech porażek przełamali hokeiści Philadelphia Flyers, którzy pokonali na wyjeździe Tampa Bay Lightning 5:2. Po dwa gole dla "Lotników" zdobyli Blair Betts i kapitan zespołu Mike Richards. Betts w 16 meczach tego sezonu miał tylko bramkę i asystę, a w 356 meczach swojej kariery - tylko 31 bramek. Dla Tampy była to 11. porażka w ostatnich 14 spotkaniach.

Po czterech porażkach zwycięstwo odnieśli też New York Islanders. Pokonali u siebie 3:1 Toronto Maple Leafs, dla których była to czwarta z rzędu wyjazdowa porażka. Gola i asystę dla Wyspiarzy miał Blake Comeau.

Boston Bruins pokonali Atlanta Thrashers 6:2. Hokeiści z Massachussets zdobyli pierwsze trzy bramki w 68 sekund pierwszej tercji - trafiali wtedy Marc Savard, Daniel Paille i Vladimir Sobotka. Savard zaliczył też dwie asysty.

Montreal Canadiens wygrali 5:1 z ostatnią drużyną NHL Caroliną Hurricanes. Bardzo w tym pomógł słowacki bramkarz Jaroslav Halak, który obronił 46 strzałów. Dwie bramki, podczas gry w przewadze, zdobył Glen Metropolit, a przy trzech asystował Tomasz Plekanec.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli New York Rangers. Tym razem wygrali 4:1 z Floridą Panthers po dwóch bramkach Vaclava Prospala. Jednego gola zdobył też najlepszy strzelec NHL Marian Gaborik, dla którego była to 26. trafienie w tym sezonie.

Patent na Edmonton Oilers ma bramkarz Minnesota Wild Niklas Backstrom. Drużyna z Minnesoty wygrała 3:1, a dla Szweda było to 14. zwycięstwo w 15 meczach z Edmonton. Tym razem obronił 30 strzałów, a ofensywnie wspomogli go Andrew Brunette, Owen Nolan i Guillame Latendresse.

Columbus Blue Jackets ponieśli 11. porażkę w grudniu, tym razem 1:3 z Dallas Stars. Nie pomogła wtorkowa narada sztabu szkoleniowego i 10 zawodników drużyny. Dwie bramki dla Dallas zdobył James Neal - było to jego 17. i 18. trafienie.

W ostatnim spotkaniu St. Louis Blues pokonali po karnych Calgary Flames 2:1. W decydującej serii jedyną bramkę zdobył T.J. Oshie.

Hokeiści NHL udają się teraz na krótką przerwę świąteczną. Następne mecze - z soboty na niedzielę naszego czasu.