migracja
migrator migrator 17.01.2010

Simon Amman zwycięzcą konkursu skoków w Sapporo

Amman oddał skoki na 139,5 i 135 metrów, czym zdeklasował rywali. Najlepszy z Polaków Łukasz Rutkowski był 13.

Zwycięstwem Szwajcara Simona Ammana zakończył się drugi konkurs skoków narciarskich w Sapporo. Najlepszy z Polaków Łukasz Rutkowski był 13. Amman oddał skoki na 139,5 i 135 metrów, czym zdeklasował rywali.

Drugi w klasyfikacji Japończyk Noriaki Kasai stracił do zwycięzcy aż 38 punktów. Na trzecim miejscu podium stanął Austriak Martin Koch. Thomas Morgenstern, który wygrał wczorajszy konkurs skoków został zdyskwalifikowany za kombinezon.

Polacy wypadli w konkursie słabo. Poza Łukaszem Rutkowskim do serii finałowej awansował tylko Marcin Bachleda, sklasyfikowany na 24 pozycji. Poza pierwszą trzydziestką znaleźli się Dawid Kubacki - 32, Maciej Kot - 35, Stefan Hula - 37 i Rafał Śliż - 48. Do Sapporo nie polecieli liderzy polskiej reprezentacji Adam Małysz i Kamil Stoch. Podobnie jak wielu zawodników światowej czołówki tradycyjnie opuścili zawody w Japonii. Kolejne turnieje Pucharu Świata odbędą się za tydzień w Zakopanem.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przed Zakopanem jest Szwajcar Simon Amman. Adam Małysz jest w klasyfikacji na 9. pozycji.