migracja
migrator migrator 10.01.2010

Schlierenzauer wygrywa na mamucie, Małysz ośmy

Gregor Schlierenzauer wygrał konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich, który odbywa się na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Austriak skoczył 203,5 m i 205 metrów.

Drugie miejsce zajął Słoweniec Robert Kranjec (198,5 i 204, 5 metra), trzeci był Fin Harri Oli (199,5 i 200, 5 metra).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Polacy. Wszyscy startujący skoczkowie zakwalifikowali się bowiem do serii finałowej. Najlepiej zaprezentował się Adam Małysz, który skokami na odległość 188,5 i 190 metrów zajął ósme miejsce.

Łukasz Rutkowski był 25 (173,5 m. i 166,5 metra), Krzysztof Miętus zajął 27 miejsce (175,5 m, 154,5 m). Stefan Hula został sklasyfikowany na 29. miejscu (167,5 m. i 155 m.), a Marcin Bachleda na 30. (170 m i 148m.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Gregor Schlierenzauer został liderem Pucharu Świata. Adam Małysz również awansował w klasyfikacji generalnej i jest ósmy.