Bartosz Chmielewski 01.08.2011

Starcie krytyków na Off Festivalu

Dziennikarze dwóch rywalizujących ze sobą niezależnych serwisów muzycznych zmierzą się tym razem na boisku piłkarskim.
Starcie krytyków na Off Festivalufot. off-festival.pl

Porcys i Screenagers to dwa opiniotwórcze i wyraziste serwisy o muzyce niezależnej w Polsce. Obie redakcje od lat nieformalnie ze sobą rywalizują w Internecie, ale też od lat są ze sobą zaprzyjaźnione – również na... piłkarskim boisku. Stąd pomysł aby przy okazji tegorocznej edycji Off Festivalu stanęły naprzeciwko siebie w specjalnie zorganizowanych zawodach sportowych.

- Pomysł żeby ten mecz odbył się na Off Festivalu, wynika z tego, iż target obu serwisów i uczestników katowickiej imprezy w dużym stopni się pokrywa - tłumaczył w rozmowie z Piotrem Stelmacha kapitan reprezentacji Porcys, Borys Dejnarowicz.

Meczowi towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa. Zawodnicy wystąpią w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach. Zaś przed meczem zostaną odegrane hymny obu redakcyjnych reprezentacji. Pieśnią przewodnią drużyny Porcys został utwór KC Accidental z repertuaru kandyjskiej formacji Broken Social Scene.

- U nas po burzliwych naradach zdecydowaliśmy się na utwór z repertuaru Thin Lizzy "Boys Are Back In Town" - zdradził w Trójce kapitan reprezentacji Screenagers, Kuba Ambrożewski.

Obie drużyny wystąpią w sześcioosobowych składach (bramkarz + pięciu zawodników w polu). Mecz odbędzie się w pełnym wymiarze czasowym czyli 2 x 45 minut (10 minut przerwy). Drużyny dopuściły możliwość dokownywania zmian lotnych. W składach wystąpią redaktorzy, którzy kiedykolwiek opublikowali chociaż jeden tekst na stronach danego serwisu.

Niecodzienne widowisko będzie można obejrzeć 6 sierpnia 2011 roku o godzinie 11:00 na Orliku w Parku Załęskim przy ul. Gliwickiej 212/214 w Katowicach.