Aneta Hołówek 06.02.2011

Zespół Ruciaka ukarany żółtą kartką

Żółte kartki to nieczęsty widok na siatkarskich meczach. Michał Ruciak przyznaje, że w swojej karierze dostał ich niewiele.
Michał Ruciak z synemMichał Ruciak z synemfot. Michał Ruciak
  • Michał Ruciak o żółtych kartkach
  • Michał Ruciak o tym kiedy można otrzymać kartkę
  • Michał Ruciak wywiad

- Na pewno nie więcej niż dwa razy - przyznał jeden z bohaterów serwisu 600 dni do Londynu.

Michał Ruciak zwraca uwagę, że siatkówka to nie piłka nożna, gdzie praktycznie w każdym meczu sędziowie sięgają po żółte kartki.

Zespół Michała Ruciaka Zaksa Kędzierzyn Koźle został ukarany żółtą kartą w niedawnym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV z VfB Friedrichshafen. Stało się to przy wyniku 24:24 i set zakończył się zwycięstwem mistrzów Niemiec 25:23.

Michał Ruciak przyznaje, że nigdy wcześniej nie spotkał się z podobną sytuacją. Jak wyjaśnia sędziowie wolą "nie kończyć seta kartką”, by uniknąć kontrowersji.

Tym bardziej dotyczy to sytuacji - dodaje Ruciak - gdy wynik jest "na styku”, tak jak to było w meczu z Friedrichshafen".

Pierwsze spotkanie z mistrzami Niemiec Zaksa przegrała 1:3. Rewanż w najbliższą środę w Kędzierzynie-Koźlu.

Michał Ruciak jest jednym z bohaterów serwisu "600 dni do Londynu". To specjalny serwis przygotowany przez Informacyjną Agencję Radiową, Polskieradio.pl i Program III Polskiego Radia. Dziennikarze Polskiego Radia "monitorują" przygotowania piątki znanych polskich sportowców.

Oprócz Michała Ruciaka są to: Maja Włoszczowska - mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, Monika Pyrek - wicemistrzyni świata w skoku o tyczce, Markek Kolbowicz - mistrz olimpijski i mistrz świata w wioślarstwie oraz Marek Plawgo - wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 400 metrów przez płotki