Paweł Gawlik 12.02.2011

Skra zmierza po tytuł

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn Koźle nie postawili zbyt większego oporu Skrze Bełchatów przegrywając we własnej hali 0:3.
W ataku Jakub Jarosz (ZAKSA)W ataku Jakub Jarosz (ZAKSA)fot. PAP/Krzysztof Świderski
  • Relacja z meczu PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  • Relacja z meczu Asseco Resovia - Delecta Bydgoszcz

Dla bełchatowian była to 18. wygrana z rzędu w PlusLidze.

Niespełna półtora miesiąca temu Zaksa była o krok od wygrania ze Skrą. Kędzierzynianie prowadzili w setach 2:0, ale ostatecznie ulegli 2:3. Tym razem mecz obu zespołów, poza pierwszą partią, był jednostronnym widowiskiem. Mistrzowie Polski od początku seta prowadzili różnicą kilku punktów, dopiero zagrywki Tine Urnauta pozwoliły Zaksie doprowadzić do remisu. Skra nie wykorzystała dwóch setboli, ale w końcówce gospodarze nie skończyli dwóch ataków.

- Ta pierwsza partia ustawiła pojedynek, który był dla nas wielką niewiadomą. Oba zespoły grały ważne mecze w europejskich pucharach. Cieszę się, że moi zawodnicy utrzymali dobrą dyspozycję - mówił na konferencji pomeczowej trener bełchatowian Jacek Nawrocki.

Jego podopieczni w kolejnych odsłonach ani na moment nie stracili koncentracji i gładko wygrali 25:19, 25:14.

Nieco więcej emocji było w Rzeszowie, ale Asseco Resovia bez straty seta pokonała Delekte Bydgoszcz. Wicelidera rozgrywek do zwycięstwa poprowadził Gyorgy Grozer (16 pkt) i wybrany MVP spotkania Matej Cernić (13).
W piątkowym spotkaniu Politechnika AZS Warszawa uległa w Częstochowie Tytanowi 2:3, choć wygrywała już 2:0. Gospodarze przebudzili się i kolejne sety dość pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść, umacniając się na trzecim miejscu w tabeli.

W grupie drużyn walczących o miejsca 7-10 do niespodzianki doszło w Kielcach, gdzie Fart gładko uległ ostatniej drużynie - Indykpolowi AZS UWM Olsztyn 0:3.

Tymczasem po awansie czterech polskich zespołów do kolejnej rundy europejskich pucharów, szefowie Polskiej Ligi Piłki Siatkowej mają kłopot z kalendarzem rozgrywek. Terminy spotkań ligowych i pucharowych pokrywają się i niewykluczone, że runda play off będzie rozgrywana do dwóch zamiast do trzech wygranych spotkań.