Aneta Hołówek 25.06.2011

Szosa niestraszna dla "góralek"

Kolarki górskie świetnie sobie poradziły na szosie. Podczas mistrzostw Polski w Złotoryi dwie przedstawicielki tej dyscypliny stanęły na podium.
Maja WłoszczowskaMaja Włoszczowskafot. majawloszczowska.pl

Zwyciężyła Anna Szafraniec (CCC Polkowice). Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Marek Kulas (Pacific Toruń).

Wyścig kobiet zdominowały zawodniczki specjalizujące się w kolarstwie górskim. Szafraniec zwyciężyła po samotnej ucieczce na ostatnich kilometrach, a na trzeciej pozycji dojechała do mety mistrzyni świata w MTB Maja Włoszczowska. Rozdzieliła je Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Z kolei rywalizacja zawodników do lat 23 była popisem reprezentantów Pacifiku Toruń. W końcówce powstała czteroosobowa czołówka, w której znalazło się dwóch torunian, i to oni rozdzielili między sobą złoty i srebrny medal.

Nowy mistrz kraju w tej kategorii - Marek Kulas jest synem znanego przed laty kolarza Marka Kulasa seniora, zwycięzcy Tour de Pologne z 1986 roku i jednego z pierwszych polskich zawodowców.