Paweł Klocek 07.08.2011

Maja Włoszczowska wicemistrzynią Europy

Podczas mistrzostw MTB odbywających się na Słowacji, Maja Włoszczowska zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy.
Maja Włoszczowska (L), Norweżka Gunn Rita Dahle-Flesja (C), Słowenka Tanja Zakelj (P)Maja Włoszczowska (L), Norweżka Gunn Rita Dahle-Flesja (C), Słowenka Tanja Zakelj (P) fot. PAP/Grzegorz Momot

Zwyciężyła Norweżka Gunn Rita Dahle, która wyprzedziła Polkę o 33 s. Brązowy medal wywalczyła Słowenka Tanja Zakelj - 58 s straty.

Z pozostałych reprezentantek Polski najlepiej spisała się Anna Szafraniec, która była szesnasta. Na 29. pozycji uplasowała się Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice), a Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce) nie ukończyła zawodów.

Niedzielne zmagania były pierwszym startem Włoszczowskiej pod okiem nowego trenera Marka Galińskiego. Kilka tygodni temu srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie zakończyła współpracę z Andrzejem Piątkiem.

Adrian Brzózka (Polska) nie ukończył

Maja Włoszczowska jest jedną z bohaterek specjalnego serwisu - 600 dni do Londynu.

600 dni do Londynu to specjalny serwis przygotowany przez Informacyjną Agencję Radiową, Polskieradio.pl i Program III Polskiego Radia. Dziennikarze Polskiego Radia "monitorują" przygotowania piątki znanych polskich sportowców. Oprócz Mai Włoszczowskiej są to: Monika Pyrek - wicemistrzyni świata w skoku o tyczce, Marek Kolbowicz - mistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie, Michał Ruciak - mistrz Europy w siatkówce i Marek Plawgo - wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 400 metrów przez płotki.