Martin Ruszkiewicz 12.01.2014

PŚ w Bad Mitterndorf. Kamil Stoch: to nie był dobry weekend

Kamil Stoch zajął 9. miejsce w konkursie lotów narciarskich zaliczanym do Pucharu Świata na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Polak utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej PŚ, ale nie był zadowolony ze swoich występów.
Kamil Stoch podczas konkursu w Bad MitterndorfKamil Stoch podczas konkursu w Bad MitterndorfEPA/ERWIN SCHERIAU

Prevc wygrał drugi konkurs w Bad Mitterndorf. Dwóch Polaków w "10"

- Uważam, że cały weekend nie był najlepszy w moim wykonaniu. Zrobiłem wszystko co mogłem jednak skoki nie dawały mi tyle radości - mówił Stoch. - Pierwszy skok dzisiaj uważam nie był najlepszy, ale nie był też zły. Jechaliśmy w takiej grupie, gdzie warunki były bardzo ciężkie. Byłem wśród skoczków, którzy potrafią dobrze latać. Oni też sobie z tym nie poradzili - dodał Polak.

W niedzielnych zawodach zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, który w finałowej serii uzyskał 198 metrów. To było jego pierwsze pucharowe zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzecie Japończyk Noriaki Kasai.

Maciej Kot był 10., Piotr Żyła - 24., Klemens Murańka - 27., a Jan Ziobro - 30. Dawid Kubacki nie awansował do drugiej serii.