Marcin Nowak 09.01.2011

Adam Małysz za podium w Harrachovie

Adam Małysz zajął w niedzielę czwarte miejsce w konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w czeskim Harrachovie. Wygrał, już po raz siódmy w sezonie Austriak Thomas Morgenstern.
Adam MałyszAdam Małyszfot. Polskie Radio/Tomasz Zimoch

Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzecie reprezentant gospodarzy Roman Koudelka.

Morgenstern uzyskał odległości 211,5 oraz 193 m, Amman 215,5 oraz 197,5, natomiast Koudelka 208,5 i 211.

W finałowej serii wystąpili także Kamil Stoch, który zajął 14. miejsce, oraz Stefan Hula - sklasyfikowany na 18. W pierwszej serii po skoku na 135,5 m odpadł Jakub Kot. Polakowi przypadła 34. lokata.

Po pierwszej serii prowadził Morgenstern. Drugi w konkursie, jego rodak Wolfgang Loitzl, tracił do lidera 3,1 pkt, a trzeci Małysz 5,9. W finałowej serii skokiem na 211 m popisał się Koudelka. Szansy na zajęcie miejsca na podium nie wykorzystał Loitzl lądując na 182 metrze.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po 13 konkursach z 26 prowadzi Morgenstern. Drugiego Ammanna wyprzedza o 402 pkt. Trzeci jest Austriak Andreas Kofler - 590, a czwarty Adam Małysz, ktorego od Koflera dzieli 31 pkt.

Kolejne konkursy pucharowe rozegrane zostaną 15 i 16 stycznia w Sapporo (Japonia).

wyniki

1. Thomas Morgenstern (Austria) 414,5 pkt (211,5+193)
2. Simon Ammann (Szwajcaria) 404,5 (215,5+197,5)
3. Roman Koudelka (Czechy) 401,2 (208,5+211,0)
4. Adam Małysz (Polska) 388,2 (201,0+183,5)
5. Wolfgang Loitzl (Austria) 386,0 (212,5+182,0)
6. Robert Kranjec (Słowenia) 377,0 (196,0+186,0)
7. Tom Hilde (Norwegia) 367,4 (193,0+191,0)
8. Bjoern Einar Romoeren (Norwegia) 365,6 (193,5+181,0)
9. Martin Koch (Austria) 365,5 (197,5+164,5)
10. Borek Sedlak (Czechy) 363,7 (192,0+183,0)
...
14. Kamil Stoch (Polska) 353,9 (193,5+180,5)
18. Stefan Hula (Polska) 322,3 (164,5+182,5)