Aneta Hołówek 12.01.2011

Na krechę z Kasprowego

Po rocznej przerwie na Kasprowy Wierch powrócą zwolennicy jazdy na krechę.
Narty, zjazd na krechęNarty, zjazd na krechę

W poprzednich zawodach na starcie stanęło 600 zawodników. Wszyscy bardzo zdeterminowani chcieli walczyć o miano mistrza prędkości.

W finale, który polega na masowym zjeździe z polskiej "świętej góry”. Sześciokilometrową trasę, od górnej stacji kolejki, przez Goryczkową do nartostrady i do samych Kuźnic, pokonało 226 odważnych. Zwycięzcą z wynikiem 6 minut i 18 sekund został Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS.

W zeszłym roku ten szalony pomysł jazdy na krechę nie mógł być zrealizowany. W całej Polsce był śnieg, a na Kasprowym Wierczu było go stanowczo za mało i organizatorzy odwołali zjazd.

W tym roku po koniec lutego, 26-27 lutego górale zapowiadają, że można liczyć na właściwe warunki i śnieg w Zakopanem.

Eliminacje odbędą się w sobotę 26 lutego. W następnym dniu wielki finał Zjazdu na krechę.