Aneta Hołówek 05.02.2011

Kowalczyk ponownie na podium

Justyna Kowalczyk, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką dowolną w rosyjskim Rybińsku.
Justyna KowalczykJustyna Kowalczyk fot. PAP/EPA
  • Trener polskiej zawodniczki, Aleksander Wieretielny nie krył zadowolenia z występu swojej podopiecznej
  • Zdaniem Aleksandra Wieretielnego, wysokie miejsca Słowenek nie powinny dziwić
  • Justyna Kowalczyk o swoim starcie

Polka musiała uznać wyższość dwóch Słowenek - Vesny Fabjan i Katji Visnar.

Startująca ze skrajnego toru Kowalczyk na początku finałowej rywalizacji została wyprzedzona przez rywalki i przez moment zajmowała ostatnie miejsce. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego zaatakowała na podbiegu, na którym udało jej się wyprzedzić trzy Włoszki.

Przed sobą miała jeszcze obie Słowenki. Kowalczyk stoczyła z nimi zaciętą walkę na finiszu, ale pokonać ich nie zdołała. Tak, jak w poprzednim sezonie zwyciężyła Visnar. Zajmując trzecią lokatę zawodniczka z Kasiny Wielkiej również powtórzyła swój ubiegłoroczny wynik.

W Rosji nie wystartowały m.in. reprezentantki Norwegii i Szwecji oraz specjalizująca się w sprintach Słowenka Petra Majdic.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk o 601 punktów wyprzedza drugą Włoszkę Ariannę Follis, a trzecią Norweżkę Marit Bjoergen o 654.

W niedzielę, bez udziału reprezentantów Polski, rywalizować będą sztafety. Kolejne zawody PŚ odbędą się w dniach 19-20 lutego w norweskim Drammen.