Martin Ruszkiewicz 29.11.2012

Udany początek sezonu polskich biathlonistek

Krystyna Pałka zajęła 7. miejsce w pierwszych w tym roku biathlonowych zawodach Pucharu Świata na dystansie 15 km w szwedzkim Oestersund.
Krystyna PałkaKrystyna PałkaEPA/ANDERS WIKLUND

Zwyciężyła Norweżka Tora Berger przed Białorusinką Darią Domraczewą.
Kolejna Polka - Weronika Nowakowska-Ziemniak, koleżanka klubowa Pałki, pomimo trzech karnych minut, uplasowała się na 16. pozycji. W czwartek punktowała także Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), która była 25. Dalsze lokaty zajęły Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) i Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice).
Polki dość dobrze pobiegły, ale strzelały ze zmiennym szczęściem. Nowakowska-Ziemniak gdyby nie pudłowała, zajęłaby... drugą pozycję.
Ostatnie miejsce na podium niespodziewanie wywalczyła 25-letnia Rosjanka Jekaterina Głazyrina, która wcześniej nie notowała większych sukcesów.
31-letnia Berger, mistrzyni olimpijska w tej konkurencji z Vancouver, strzelała bezbłędnie i miała ponad minutę przewagi nad pięć lat młodszą Domraczewą, która na strzelnicy popełniła dwa błędy.
Norweżka ma w dorobku ponadto 12 medali mistrzostw świata, w tym cztery złote, z których trzy wywalczyła w tegorocznym czempionacie w Ruhpolding. W poprzednim sezonie PŚ zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, za Niemką Magdaleną Neuner, która zakończyła karierę i Domraczewą.