Aneta Hołówek 30.11.2012

PŚ: Innerhofer wygrał zjazd: "Nagle mi wyszło"

Christof Innerhofer wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata w amerykańskiej miejscowości Beaver Creek. Włoch wyprzedził Norwegów - o 0,23 Aksela Lunda Svindala i o 0,50 Kjetila Jansruda.

To dla 28-letniego Innerhofera czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął 28 grudnia 2008 roku we włoskim Bormio, gdzie również okazał się najlepszy w zjeździe. W 2011 w niemieckim Garmisch-Partenkirchen zdobył trzy medale mistrzostw świata - złoty w supergigancie, srebrny w superkombinacji i brązowy w zjeździe.
- Przed tygodniem w Lake Louise byłem tak daleko, że nie wierzyłem, iż w ciągu kilku dni uda się tak szybko wspiąć na szczyt. Podszedłem do tych zawodów jak do treningu i nagle wyszło - skomentował Włoch.
Pechowcem dnia jest niemiecki narciarz Tobias Stechert, który prawdopodobnie naderwał więzadła krzyżowe w kolanie.