Aneta Hołówek 07.12.2012

Rewelacyjny start polskich biathlonistek

Krystyna Pałka zajęła piąte, a Magdalena Gwizdoń szóste miejsce w piątkowym sprincie biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen.
Krystyna PalkaKrystyna PalkaPZN
  • Trener Kołodziejczyk po dobrym występie Polek w zawodach w Hochfilzen (IAR)
  • Krystyna Pałka po sukcesie w Hochfilzen powiedziała, że dobry wynik zawdzięcza ciężkiej pracy na treningach (IAR)

Na trzeciej pozycji uplasowała się liderka PŚ Norweżka Tora Bergera, a na czwartej jej rodaczka Synnoeve Solemdal.
Na punktowanych miejsca zawody ukończyły także Weronika Nowakowska-Ziemniak, która była 19. oraz Paulina Bobak - 23.
Strzelającej bezbłędnie 29-letniej Pałce do miejsca na podium zabrakło ponad 16 s. Biathlonistka AZS AWF Katowice powtórzyła swoje najlepsze osiągnięcie w karierze z igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku, kiedy to także była piąta w biegu indywidualnym. W klasyfikacji generalnej PŚ najlepsza z Polek awansowała na piątą lokatę.
33-letnia Gwizdoń (BLKS Żywiec), która na podium PŚ stawała indywidualnie już pięciokrotnie, ale po raz ostatni prawie równo sześć lat temu i to w tej samej austriackiej miejscowości i konkurencji, w piątek popełniła jeden błąd na strzelnicy. Gdyby nie runda karna, mogłaby powalczyć przynajmniej o trzecią lokatę.
26-letnia Domraczewa, która jest wiceliderką PŚ, ma na koncie m.in. brązowy medal olimpijski, zdobyty w 2010 roku w Vancouver w biegu indywidualnym. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Ruhpolding stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na dochodzenie, a w sprincie była druga. W poprzednim sezonie PŚ uplasowała się na drugiej pozycji za Niemką Magdaleną Neuner, kóra zakończyła karierę.