Piotr Grabka 28.12.2012

Skład Polaków na TCS zamknięty

Stefan Hula zajął drugie miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu i został włączony do kadry na Turniej Czterech Skoczni.

O decyzji trenera Łukasza Kruczka poinformował serwis skijumping.pl. Polak uzyskał 132,5 i 130 m. Lepszy był tylko słynny Niemiec Martin Schmitt (135 i 133,5 m). Oprócz Huli w prestiżowym cyklu wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Klemens Murańka.
Z pozostałych rywalizujących w piątek Polaków najlepszy był Łukasz Rutkowski (127 i 125 m), który uplasował się na 16. pozycji. Po pierwszej serii rywalizację zakończyli Jan Ziobro (42. miejsce - 121,5 m), Andrzej Zapotoczny (67. miejsce - 110,5 m) oraz zdyskwalifikowany Jakub Kot.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Stefan Kraft (345 pkt), drugi jest Murańka (160). Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zaplanowane są na 5 i 6 stycznia w Zakopanem.