Marcin Nowak 03.02.2013

Schlierenzauer śrubuje rekord. Stoch dopiero ósmy

Kamil Stoch uzyskał 177,5 m i zajął ósme miejsce w drugim niedzielnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni w czeskim Harrachovie.
Gregor SchlierenzauerGregor SchlierenzauerPAP/EPA/FILIP SINGER
  • Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego po konkursie w Harrachovie (IAR)

Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Austriak Gregor Schlierenzauer - 197,5 m.
Zawody z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (mocny wiatr) zostały zakończone po pierwszej serii.
Drugie miejsce zajął Czech Jan Matura - 194,5 m, a trzecie Słoweniec Jurij Tepes - 193,5 m. Było to 48. zwycięstwo w PŚ w karierze Schlierenzauera.
Piotr Żyła lądując na 169 m uplasował się na 13. pozycji. Maciej Kot był 16. - 163,5 m, a Krzysztof Miętus 21. - 159,5 m. Dawid Kubacki po skoku na odległość 148 m został sklasyfikowany na 34. miejscu.