Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Radio kierowców
Piotr Błaszczyk 27.08.2021

Pomorskie: nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka zakończona dachowaniem

Kierowca Audi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął próbę ucieczki. Po kilku kilometrach stracił panowanie nad autem i dachował na lokalnej drodze. Dlaczego obawiał się spotkania z Policją?

shutterstock_1895810890.jpg
Miejska alternatywa, czyli motocykl na kat. "B"

Kierowca Audi wyprzedził z dużą prędkością nieoznakowany radiowóz na jednym z przejść dla pieszych w miejscowości Mosty (woj. pomorskie). Policjanci ruszyli za odjeżdżającym pojazdem nadając kierowcy sygnały dźwiękowe i błyskowe. Prowadzący samochód mężczyzna nie reagował na polecenie zatrzymania i kontynuował jazdę z coraz większą prędkością - w pewnym momencie na odcinku z limitem do 40 km/h jechał około 150 km/h.

Do pomocy w ujęciu niebezpiecznego mężczyzny włączyły się kolejne zmotoryzowane patrole. Kierowca audi uciekając przed policjantami popełniał liczne wykroczenia w ruchu drogowym. W pewnym momencie w Żelazkowie stracił panowanie nad autem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Audi obróciło się w powietrzu i dachowało, kilkukrotnie przewracając się na drodze.

O dużym szczęściu może mówić kierujący pojazdem 22-letni mieszkaniec Lęborka - mimo groźnie wyglądającego wypadku nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci poddali go badaniu alkotestem - mężczyzna był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie miał prawa jazdy bo stracił je za przekroczenie limitu 24 punktów karnych. Uzbierał je głównie za nadmierną prędkość.

Zdjęcie z miejsca wypadku (fot. Polska Policja) Zdjęcie z miejsca wypadku (fot. Polska Policja)

22-latek usłyszy wkrótce zarzuty przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz licznych wykroczeń - w tym wielokrotnego spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą 5 lat pozbawienia wolności i zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków.


kw/Polska Policja

CZYTAJ TAKŻE: