Paweł Słójkowski 26.08.2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: sztangistka Justyna Kozdryk sięgnęła po brąz

Sztangistka Justyna Kozdryk zdobyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio w kategorii do 45 kg. Polka uzyskała w najlepszej próbie 101 kg. Zwyciężyła Nigeryjka Latifat Tijani (107 kg) przed Chinką Cui Zhe (102 kg).

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.

serwis igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 grafika 1200x660
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

W 2008 r. Kozdryk wywalczyła srebrny medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, co pozostaje jej największym sukcesem w karierze. Ma na swoim koncie także trzy srebra mistrzostw świata.

00:31 kozdryk.mp3 Mówi Justyna Kozdryk (IAR)

To trzeci medal dla Polski podczas zawodów w stolicy Japonii. Wcześniej srebro zdobył Adrian Castro w turnieju szablistów na wózkach, a brąz wywalczyli kolarze torowi Marcin Polak i Michał Ładosz w rywalizacji tandemów na dochodzenie na dystansie 4 kilometrów.

Paraolimpiada w japońskiej stolicy potrwa do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.