Polska drużyna pierwszy mecz we Francji rozegra w niedzielę 12 czerwca. Jej pierwszym rywalem będzie Irlandia Północna. W grupie zagramy jeszcze z Niemcami i Ukrainą.
Gość radiowej Jedynki przyznał, że polskich piłkarzy czeka trudne zadanie. - Dla kadry Adama Nawałki wyjście z grupy to minimum - mówi Ćmikiewicz.
Ćmikiewicz zwraca uwagę, że trzon reprezentacji Polski to zawodnicy grający na co dzień w najlepszych europejskich klubach. - Kiedy więc mamy odnieść na mistrzostwach Europy sukces, jak nie teraz? - zastanawia się gość Jedynki.
Zdaniem dwukrotnego medalisty igrzysk olimpijskich (złoty medal w Monachium w 1972 i srebrny w Montrealu w 1976) oczekiwania wobec "biało-czerwonych" mogą tylko zmotywować i zmobilizować do walki podopiecznych Adama Nawałki. - Większość naszych zawodników gra w dużych klubach, gdzie dużą wagę przywiązuje się na przygotowanie mentalne, dlatego piłkarze są gotowi - wyjaśnia Ćmikiewicz i dodaje, że nie trzeba tonować oczekiwań. - Jeżeli piłkarz zna swoją wartość to może być dobrze.
Kto zostanie bohaterem Euro i czy duet Robert Lewandowski - Arkadiusz Milik będzie rządził we Francji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Lesław Ćmikiewicz (były trener, ekspert piłkarski)
Data emisji: 6.06.2016
Godzina emisji: 8.14
ah/mg
Lesław Ćmikiewicz: polscy piłkarze na Euro we Francji w roli "czarnego konia" - Jedynka - polskieradio.pl