"Zdrowie dla wszystkich" to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).
- Jako środowisko lekarskie i środowisko wszystkich pracowników ochrony zdrowia staramy się dążyć do tego, żeby na każdym etapie, w każdym momencie zagrożenia zdrowia, czy rozwoju jakiś chorób, czy wreszcie konieczności leczenia złożonych patologii być zawsze dostępnym i pacjentom pomagać jak najlepiej - mówi prof. Maciej Sterlińskm, kardiolog. Przyznaje, że idee i cele sobie, a życie sobie razem ze swoimi ograniczeniami i trudnościami.
Nawiązując do kardiologii profesor podkreśla, że najbardziej rozpowszechniona w tej dziedzinie jest arytmia. - Ona sama nie jest jednostką chorobową, ale towarzyszy innym schorzeniom - wyjaśnia. Łagodna jest objawem fizjologicznym, a w stanie zaawansowanym jest groźna dla zdrowia. Szczególnie migotanie przedsionków.
Posłuchaj jakie mogą być następstwa arytmii serca i migotania przedsionków.
Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski
Gość: prof. Maciej Sterliński (kardiolog, Instytut Kardiologii w Warszawie)
Data emisji: 7.04.2018
Godzina emisji: 7.15
ag
W Światowym Dniu Zdrowia zwróć uwagę na swoje serce - Jedynka - polskieradio.pl