Dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że chciałby być prezydentem wszystkich Polaków, a nie wyborców jednej partii. Zadeklarował, że chce przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa.
Do jego kandydatury odniósł się w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta RP. - Widzę tu pewną analogię z projektem Ryszarda Petru. Chodziło o projekt, który polegał na tym, żeby wejść szturmem do polskiej polityki. Też stały za tym duże pieniądze i rozmaite agencje PR - ocenił Mucha.
- Z szacunkiem podchodzę do wszystkich kandydatów. Jest ich bardzo wielu na horyzoncie. Ale myślę, że w wyborach prezydenckich bardzo ważna będzie sprawczość. Na pewno sprawczość kandydata, który nie chciałby identyfikować się z żadną partią, jest mniejsza - dodał.
Według Muchy są takie środowiska, które kandydaturę Hołowni bardzo poparły. - Najbardziej jednak liczy się poparcie większości Polaków. Jestem przekonany, że prezydentura Andrzeja Dudy jest bliska ludzkim sprawom - kontynuował minister.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Paweł Mucha (minister w Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 10.12.2019
Godzina: 8.15
kad
Paweł Mucha o Szymonie Hołowni: widzę analogię do projektu Ryszarda Petru - Jedynka - polskieradio.pl