"Kartka dla obrońców granic" - żołnierzy, policjantów i strażników granicznych

Data publikacji: 17.11.2021 10:22
Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 13:44
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Operacja umacniania posterunków na przejściu granicznym w Kuźnicy
Operacja umacniania posterunków na przejściu granicznym w Kuźnicy, Autor - PAP/Wojska Obrony Terytorialnej
Fundacja Niepodległości zorganizowała akcję "Kartka dla obrońców granic" skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Wyrazy wsparcia trafią do żołnierzy, funkcjonariuszy SG oraz policjantów, którzy pełnią służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy.

żołnierz PAP 1200.jpg
"Piosenki dla żołnierzy". Podziękujmy wojskowym za ich odwagę na granicy

Maciej Szymczak, członek zarządu Fundacji, wyjaśnia, że organizatorzy uznali, że od dzieci mogą przyjść szczególnie ciepłe wyrazy sympatii. - Liczymy też na to, że nauczyciele będą chcieli przeprowadzić rozmowę lub lekcję, podczas której wytłumaczą dzieciom obecną sytuację i wyjaśnią jak ofiarna jest służba żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji - mówi. Zaznacza, że służby również fizycznie bronią naszego bezpieczeństwa.


POSŁUCHAJ

02:17

Kartka dla obrońców granicy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

mid-epa09585592 (2).jpg
Rzecznik rządu: służby białoruskie wspomagają nowe metody forsowania granicy [RELACJA]

Kartka dla obrońców granic

Lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk podkreśla, że jej urząd zwrócił się do uczniów w całym województwie z apelem o udział w akcji. Zwłaszcza, że wielokrotnie szkoły mogły liczyć na pomoc Wojsk Obrony Terytorialnej, choćby przy dezynfekcji obiektów w ramach zwalczania pandemii koronawirusa.

Kapitan Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyznaje, że funkcjonariuszom wszystkich służb chroniących granicę wsparcie jest bardzo potrzebne. Żołnierze WOT otrzymują słowa poparcia i otuchy, a szczególnie jest to widoczne na terenie miejscowości objętych stanem wyjątkowym. - Mieszkańcy dziękują i mówią, że przez obecność wojska czują się bardziej bezpiecznie - podkreśla.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek osobiście wysłał trzy kartki pocztowe do Straży Granicznej, do policji, do Wojska Polskiego. - Ręcznie pisałem, co myślę o naszych żołnierzach, o naszych policjantach, że jestem dumny jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, jako mieszkaniec Lubelszczyzny - mówi. Ocenia, że akcja jest znakomitą lekcją patriotyzmu.

Prace powinny być nadsyłane zbiorczo przez szkoły na adres Sekcji Komunikacji Społecznej 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej z dopiskiem "Granica".

Słuchacze Jedynki dla strażników granicznych, żołnierzy i policjantów

Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia mogą zamówić piosenki i przesłać dedykacje, wyrazy szacunku, podziękowania i słowa wsparcia polskim służbom mundurowym, które w tym trudnym czasie stacjonują przy granicy polsko-białoruskiej i z poświęceniem pełnią swoją służbę. Dedykacje i podziękowania, a także zamówienia muzyczne można składać, dzwoniąc pod numer 22 645-26-25.

Zwieńczeniem akcji "Piosenki dla żołnierzy" będzie specjalna audycja "Piosenki na życzenie", którą w niedzielę 21 listopada w godz. 14.00-15.00 poprowadzi Iga Niewiadomska.

Czytaj także:

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Materiał: Liliana Kaczmarczyk

Data emisji: 17.11.2021

Godzina emisji: 6.47

ag


cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.