"Lato z Radiem 2023"
Jak podkreślił dyrektor radiowej Jedynki, z trasą wiążą się również pikniki. - Uspokajamy tych, którzy myślą, że tylko wieczorem się spotkamy na koncertach. Właściwie już od przedpołudnia będziemy z audycją "Lata z Radiem", ale także z audycjami muzycznymi. Będą pikniki rodzinne i mnóstwo atrakcji - zapowiadał.
- Będą dwie rzeczy, które są absolutnie flagowe, jeśli chodzi o nasze antenowe działania, ale nie wiążą się z trasą koncertową ani piknikami, natomiast będą wymagały od państwa pewnej zręczności, inwencji, wyobraźni. Będą także nagrody - dodał Marcin Kusy.
Nie zabraknie również konkursów. - Będą konkursy i to te najbardziej kultowe - zdradził Marcin Kusy.
Maskotka "Lata z Radiem"
Podobnie jak w latach ubiegłych, tegorocznej edycji "Lata z Radiem" towarzyszyć będzie maskotka. - Jest ona bardzo misternie wykonana, z zachowaniem wszelkich szczegółów, i jest również związana z naszym krajem - mówi Marcin Kusy. - Zachęcam, żeby słuchali państwo naszej konferencji, która rozpocznie się tuż po godz. 11.00. Wszystko to będzie można zobaczyć, więc w przypadku maskotki to niebagatelne - podkreśla.
W roku 2021 słuchacze w specjalnym plebiscycie wybrali bociana, rok później maskotką został ryś.
Radiowa Jedynka - tradycja i nowoczesność
W rozmowie z Danielem Wydrychem i Grzegorzem Jankowskim Marcin Kusy zaznaczył, że ważnym jest budowanie silniej więzi ze słuchaczami za pomocą nowoczesnych środków, ale również tradycji. - Za każdym razem, kiedy tutaj przychodzę, odpowiadam, że właściwie stoimy jedną nogą w tradycji, w tym, co nas budowało, w tych korzeniach, w tych ludziach, którzy budowali polską radiofonię. To nie tylko Program 1 czy Polskie Radio - stwierdził. - Wielokrotnie słyszę, że Jedynka się bardzo zmieniła. To prawda, bo zmienia się świat, ale jednocześnie nie zmienił się sygnał "Kroniki sportowej". Nasze przywiązanie do tradycji ma odzwierciedlenie w "Sygnałach dnia", "Czterech porach roku", czy "Lecie z Radiem" - podkreślił.
Czytaj również:
Tytuł audycji: "Sygnały Dnia"
Prowadzili: Daniel Wydrych, Grzegorz Jankowski
Gość: Marcin Kusy (dyrektor-redaktor naczelny Programu 1)
Data emisji: 14.06.2023
Godzina emisji: 8.40
ans
Marcin Kusy: "Lato z Radiem" w tym roku zagra w pełnej krasie - Jedynka - polskieradio.pl