Nabór wniosków o przyznanie pomocy na to jedno z najpopularniejszych działań rozpoczął się w środę 27 marca. Potrwa do 23 kwietnia.
- O pieniądze ubiegać się mogą posiadacze gospodarstw, w tym osoby fizyczne ale i prawne. W tym naborze o pomoc w zakresie modernizacji mogą ubiegać się rolnicy z ośmiu województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W pozostałych również minister zwiększył limity środków finansowych – tłumaczy prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.
>> Informacje dla rolników w serwisie Polskiego Radia
W tegorocznym naborze rolnicy będą mięli do dyspozycji w sumie ponad 724 mln zł na modernizację gospodarstw. – Szacujemy, że będzie można zrealizować ponad 5 tys. wniosków – dodaje prezes ARiMR.
Ile może dostać jeden rolnik i jak oceniane będą wnioski o dotacje? Miedzy innymi o tym więcej w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania. Z prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzejem Grossem rozmawia Justyna Golonko. (ei)
Dobra wiadomość dla rolników, ruszyły kolejne dotacje - Jedynka - polskieradio.pl