Triduum Paschalne rozpoczął Wielki Czwartek. To dzień, w którym w Kościele obchodzimy rocznicę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii. Wielki Piątek przybliżył nam Mękę Pańską, a Wielka Sobota to czas wyciszenia i adoracji przy grobie Jezusa. Te dni prowadzą do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszych dla katolików Świąt.
Wielki Czwartek, godz. 18.00
Msza św. Wieczerzy Pańskiej mająca upamiętniać Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami. Mszą tą rozpoczęło się Triduum Paschalne. Wraz z rozpoczęciem Mszy skończył się okres Wielkiego Postu. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zygmunt Robert Berdychowski.
Wielki Piątek, godz. 18.00
Liturgia Męki Pańskiej. Wielki Piątek jest jednym z dwóch dni w roku, w których nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia ma natomiast umożliwić wiernym przyjęcie komunii świętej i przypomnieć cierpienia Jezusa Chrystusa.
Wielka Sobota, godz. 20.00
W Wielką Sobotę, ostatni dzień Wielkiego Tygodnia zaprosiliśmy do wysłuchania Orędzia Wielkanocnego, które wygłosił arcybiskup Adam Szal - metropolita przemyski. Następnie po godz. 20.05 zaprosiliśmy na Liturgię Wigilii Paschalnej.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, godz. 9.00
Transmisja uroczystej Mszy św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.
Poniedziałek Wielkanocny, godz. 9.00
Transmisja uroczystej Mszy św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.
Polskie Radio w każdą niedzielę o 9.00 transmituje w Programie 1 Mszę św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie (znajdź częstotliwość dla swojego regionu). By słuchać Jedynki w internecie, kliknij TUTAJ. Liturgia radiowa to forma uczestnictwa nie tylko dla chorych, lecz także dla osób starszych, pracujących w niedziele czy więźniów. W Eucharystii w języku polskim biorą udział także osoby mieszkające poza krajem.
Triduum Paschalne i Wielkanoc 2021. Transmisje Mszy św. [POSŁUCHAJ] - Jedynka - polskieradio.pl