Festiwal "Dwa Teatry" w Programie 1

Data publikacji: 13.09.2021 12:10
Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:47
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Prezes Telewizji Polskiej  Jacek Kurski podczas podpisania porozumienia o współpracy w ramach organizacji Festiwalu "Dwa Teatry".
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski podczas podpisania porozumienia o współpracy w ramach organizacji Festiwalu "Dwa Teatry". , Autor - Cezary Piwowarski / Polskie Radio
W dniach 17-20 września 2021 r. w Zamościu odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry 2021". W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konkurs słuchowisk radiowych dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.

Fryderyk Bogna Kowalska PAP-1200.jpg
Fryderyki 2021. Wydawnictwa Polskiego Radia z nagrodami

"Dwa Teatry" to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 roku. W ubiegłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii. Zamość po raz pierwszy gości najważniejszy w kraju przegląd telewizyjnych i radiowych spektakli i słuchowisk. 

ZOBACZ WIDEO:


POSŁUCHAJ

00:17

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: jestem przekonana, że festiwal przyniesie wiele wspaniałych wrażeń (IAR)

POSŁUCHAJ

00:24

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: zachęcamy do słuchania nie tylko dorosłych (IAR)


Podczas festiwalu prezentowane będą zgłoszone utwory, których premierowa emisja odbyła się w roku kalendarzowym 2019 i 2020. W konkursie mogą brać udział wszystkie rozgłośnie radiofonii publicznej w Polsce oraz czterech programów ogólnopolskich Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia. W kategorii twórczości radiowej odbędą się konkursy słuchowisk dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży. 

W trakcie "Dwóch Teatrów" zostaną również wręczone nagrody w kilku kategoriach telewizyjnych. Ponadto w tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej uhonorowani zostaną Ewa Wiśniewska i Jerzy Zelnik.

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na relacje z festiwalu (pojawią się one także na pozostałych antenach nadawcy, na stronie internetowej www.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych):

Piątek (17.09)
godz. 7.40 - "Sygnały Dnia" - rozmowa z dyrektorem Teatru Polskiego Radia Januszem Kukułą
godz. 15.25 - "Ekspres Jedynki" - relacja
godz. 23.00 - "Wieczór z Jedynką" - podsumowanie dnia

Sobota (18.09)
godz. 6.00-9.00 - "Wolna Sobota" - relacja 
godz. 9.00-12.00 - "Jedyne Takie Miejsce" - audycja z Zamościa
godz. 13.05 - "Sobota z Jedynką" - relacja 
godz. 14.45 - "Kultura na weekend" - relacja
godz. 19.00 - wejście do Aktualności Jedynki
godz. 22.15-23.00 - audycja specjalna - relacje z wręczenia nagrody specjalnej

Niedziela (19.09)
godz. 10.00-12.00 - "Czas pogody" - relacja
godz. 14.00-15.00 - "Niedziela z Jedynką" - relacja 
godz. 17.00-18.00 - audycja specjalna z festiwalu
godz. 23.00 -"Kulturalna Jedynka" - podsumowanie dnia

Poniedziałek (20.09)
godz. 6.00-9.00 - "Sygnały Dnia" - relacja
godz. 12.40 - "W samo południe" - relacja
godz. 15.25 - "Ekspres Jedynki - relacja
godz. 19.00, 20.00 i 21.00 - wejścia do Aktualności Jedynki
po 22.00 - "Polska i Świat" - relacja
godz. 23.00 - "Wieczór z Jedynką" – relacje z gali, rozmowy z laureatami, podsumowanie festiwalu 

kp/kk

Nowy wspaniały świat
Nowy wspaniały świat
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.