Zespół Śląsk, czyli śpiew, taniec, muzyka i edukacja

Data publikacji: 05.05.2015 01:26
Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 09:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zbigniew Cierniak, dyrektor zespołu pieśni i tańca Śląsk oraz Dorota Sitek i Katarzyna Winiarczyk-Staszyńska z zespołu
Zbigniew Cierniak, dyrektor zespołu pieśni i tańca Śląsk oraz Dorota Sitek i Katarzyna Winiarczyk-Staszyńska z zespołu, Autor - Marcin Kusy/Polskie Radio

POSŁUCHAJ

Rozmowa z dyrektorem i członkiniami zespołu Śląsk (Muzyczna Jedynka)

- Zostaliśmy wyróżnieni przez ZASP jako instytucja, jako ci, którzy wspierają wszystkie działania na rzecz tańca - mówi Zbigniew Cierniak.

Dyrektor Zspołu pieśni i tańca Śląsk wyjaśnia, że mają kolekcję strojów ludowych z całej Polski, ale reprezentacyjnie występują w typowych dla Śląska ubraniach. Grupa o składzie ponad 100 osobowym powstała w 1953 roku. - Instytucja rozrasta się w zupełnie innym wymiarze, bo jej funkcje są rozbudowane poprzez działania edukacyjne i turystyczne. Na tę chwilę zespół to 270 osób - mówi Zbigniew Cierniak.

Przedstawienie folkloru wszystkich regionów Polski, koncerty edukacyjne, prezentacje muzyki poważnej i sakralnej to tylko niektóre pola działalności zespołu. Gdzie w najbliższym czasie będzie można go posłuchać? Wszystkiego dowiesz się z dźwięku.

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Goście: Zbigniew Cierniak (dyrektor zespołu pieśni i tańca Śląsk), Dorota Sitek (zespół Śląsk), Katarzyna Winiarczyk-Staszyńska (zespół Śląsk)

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 14.35

sm/ag

Po pierwsze ekonomia
Po pierwsze ekonomia
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.