W 1997 roku Agata Passent współprowadziła z Magdą Umer koncert "Zielono mi" - widowisko artystyczne poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej. Znani piosenkarze i wybitni artyści scen polskich wykonali podczas Festiwalu Piosenki Polskiej utwory, do których teksty napisała poetka.
- Moim zdaniem to jeden z najlepszych koncertów w 50-letniej historii festiwalu opolskiego - powiedziała Maria Szabłowska. Córka Agnieszki Osieckiej z radością dodała, że "odradza się moda na retro i śpiewanie dawnych przebojów". - Choć czasami nas krytykują, że prowokujemy młodzież do śpiewania tego, co było - powiedziała o działalności Fundacji Okularnicy dodając, że - przykładem artystów amerykańskich - młodzi polscy wokaliści mogą swobodnie łączyć własną twórczość z wykonywaniem starych dobrych piosenek.
W cyklu "Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki" mówiły także o powstającym w opolskim amfiteatrze Muzeum Polskiej Piosenki. - Wolałabym mówić o tym, jako Centrum Piosenki, a nie muzeum. Przecież te szlagiery, które powstawały na "Opole" i ten festiwal wygrywały, to nie są rzeczy muzealne, nie zasługują na pogrzebanie - mówiła Agata Passent.
Fundacja Okularnicy przygotowuje koncert poświęcony twórczości Adama Sławińskiego. Słuchacze Jedynki mogą pomóc w wyborze repertuaru - szczegóły w dźwięku! A już 24 maja w Warszawie odbędzie się koncert pt. "Śpiewanki Osieckowe - Gdzie jest szlagier?" - przyjść może każdy i ze śpiewnikiem w ręku włączyć się do wspólnego śpiewania!
"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!
"Opolskie szlagiery to nie rzeczy muzealne" - Jedynka - polskieradio.pl