Niestety wśród rodziców pokutuje przeświadczenie, że wychowanie fizyczne to przedmiot, który trzeba wyłącznie zaliczyć i chętniej wysyłają dzieci na dodatkowe lekcje matematyki czy angielskiego niż na zajęcia sportowe. Liczba zwolnień lekarskich z wf-u na podstawie błahych powodów jest wysoka.
Zatem znów powraca pytanie, jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? - Widzę tu ogromną rolę rodziców, ponieważ nawet, jeśli dziecko samo zainteresuje się jakąś dyscypliną sportu, to trzeba to dziecko zawieść na ten trening, odebrać, a rodzicom nie zawsze się chce. Przykład musi iść od rodziców. Wspólna integracja, wspólne zabawy i ćwiczenia razem z rodzicami – rower, bieganie, spacery – powiedział w audycji Tadeusz Staniszewski z Akademii Wychowanie Fizycznego.
Również wpływ szkoły jest nieoceniony. – Nie oszukujmy się, dla dziecka kontakt z piłką siatkową jest trudny. Ale jeśli zobaczy, że jego pan od w-f-u fajnie to pokaże i powie uczniom, że po kilku lekcjach też mogą tak grać, to myślę, że to wciągnie dzieciaki - dodał.
Jaki wpływ na zainteresowanie dzieci i młodzieży sportem miało niedawne zwycięstwo Polaków na mistrzostwach świata w siatkówce? Czy warto organizować w szkołach spotkania ze sportowcami? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzi: Roman Czejarek
Reporterzy: Andrzej Andrzejewski
Gość: Tadeusz Staniszewski (AWF)
Data emisji: 8.10.2018
Godzina emisji: 9.10
abi
Najmłodsi chcą naśladować mistrzów? - Jedynka - polskieradio.pl