W dniach 11 i 12 października, po raz pierwszy w Warszawie, odbędzie się Dziedziniec dialogu - cykl debat pomyślanych jako przestrzeń spotkania osób wierzących z ateistami, agnostykami i obojętnymi religijnie. Wstępem do tych wydarzeń było odsłonięcie 10 października w Warszawie ławeczki ks. Jana Twardowskiego.
Jan Paweł II - serwis specjalny Polskiego Radia >>>
- Jeśli dialog jest tworzeniem kultury spotkania, rozmową, słuchaniem, jeśli jest zrozumieniem, to ksiądz Twardowski cały jest w tym dialogu - mówił podczas uroczystości ks. Aleksander Seniuk, rektor kościoła ss. wizytek w Warszawie.
W rozmowie z dziennikarzem radiowej Jedynki Patrykiem Michalskim Norbert Szczepański podkreślił, że Dziedziniec dialogu jest przykładem otwartości chcrześcijaństwa. - To duża szansa, że także w polskim Kościele tworzymy tę przestrzeń. Wpisujemy się w czas, w którym pokazanie czym tak naprawdę powinien być dialog, może odciągnie nas od krótkotrwałych dyskusji - dodał.
>> Spotkania i debaty na Dziedzińcu dialogu - zaprasza Łukasz Kobeszko z Centrum Myśli Jana Pawła II.
Wydarzenia z Dziedzińca poprzedzą obchody XIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzić będziemy w niedzielę 13 października. Patronem medialnym obu wydarzeń jest Polskie Radio.
"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!
(asz)
"Nie przyszedłem pana nawracać" - ks. Twardowski wciąż uczy dialogu - Jedynka - polskieradio.pl