- Mam dziś déjà vu ; czuję się, jakbyśmy zaczynali jutro od nowa. A przecież jesteśmy prawie pełnoletni - powiedział profesor Łukasz Turski , pomysłodawca Centrum Nauki Kopernik i jeden ze współtwórców Pikniku Naukowego.
W sobotę, 15 czerwca na Stadionie Narodowym w 17. Pikniku Naukowym, największym plenerowym wydarzeniu naukowym w Europie, uczestniczyć będzie ponad 200 instytucji z Polski i zagranicy. - Reprezentanci ponad 20 krajów, od Chin przez Republikę Południowej Afryki po Stany Zjednoczone i prawie wszystkie państwa europejskie - podkreślił nasz gość.
Hasłem tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest "Życie". - Od pierwszego razu to było święto całej nauki. W tym roku daliśmy tytuł "Życie", gdyż od dnia dzisiejszego Piknik Naukowy będzie pokazywał, że nauka jest integralną częścią całego życia społecznego, nie wyłączając sportu - podkreślił Turski w rozmowie z Dorotą Truszczak.
Przygotowano wiele pokazów, eksperymentów, doświadczeń. Co zaprezentują wszyscy wystawcy, można dowiedzieć się ze strony pikniknaukowy.pl . Ku radości profesora Turskiego na Pikniku pojawia się coraz więcej naukowych kół studenckich. - Piknik ma nam i Państwu pokazać, że nauka jest obecna w naszym życiu na wielu płaszczyznach. I przekonać, że są naukowcy, którzy pracują po dobrej stronie mocy, dostarczają bezpiecznej prawdy - podsumował.
Jak Polaków zainteresować nauką i jej osiągnięciami? Jak profesor Łukasz Turski rozumie właściwy związek między nauką i sportem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy! I na 17. Piknik Naukowy!
Pomysłodawca Pikniku Naukowego: 17 lat temu patrzono na mnie, jak na ciężkiego idiotę - Jedynka - polskieradio.pl