Według KRRiT nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". Spółka TVN SA uznała decyzję Rady za bezpodstawną.
Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej" i TV Republika, podkreślił, że jest zwolennikiem tego, by w Polsce były silne opozycyjne media. - Problem polega na tym, że niektóre ośrodki medialne - tak, jak np. stacja TVN - nie ograniczają się do krytyki władzy, wytykania jej rozmaitych błędów, tylko kreują wydarzenia polityczne - stwierdził.
Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" zwrócił uwagę, że ta kara, to największa kara, jaką KRRiT nałożyła w swojej historii. - To jest precedens. To nie jest dobra sytuacja - powiedział i wskazał, że kiedy zmienią się rządy, zmieni się skład KRRiT, to wówczas podobna kara może zostać nałożona na stację, która nie będzie sprzyjała nowemu gabinetowi.
Zdaniem Tomasza Sawczuka z "Kultury Liberalnej", kara nałożona na TVN jest nieuzasadniona. - Wolność słowa jest gwarantowana w konstytucji. TVN nie zrobiła niczego takiego, co by naruszało porządek prawny i uzasadniało karę (...) Stacja relacjonowała wydarzenia w taki sposób, jaki uznawała za rzetelny - oznajmił.
Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.
Prowadzi: Witold Gadowski
Goście: Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"), Tomasz Sawczuk ("Kultura Liberalna"), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska", TV Republika)
Data emisji: 18.12.2017
Godzina emisji: 17.27
kk/kd
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji słusznie ukarała TVN SA? - Jedynka - polskieradio.pl