Szczególna wystawa plakatów do filmów Romana Polańskiego w Krakowie

Data publikacji: 26.07.2015 23:55
Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 11:05
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Na wystawie są prezentowane prace znakomitych grafików takich jak Rene Ferracci, Jean Michel Folon, Clément Hurel, Bernard Bernhardt, Peter Strausfeld oraz plakaty fotograficzne, ze zdjęciami wybitnego fotografika Guy Ferrandisa, współpracującego z Romanem Polańskim od 2002 roku
Na wystawie są prezentowane prace znakomitych grafików takich jak Rene Ferracci, Jean Michel Folon, Clément Hurel, Bernard Bernhardt, Peter Strausfeld oraz plakaty fotograficzne, ze zdjęciami wybitnego fotografika Guy Ferrandisa, współpracującego z Romanem Polańskim od 2002 roku, Autor - zbiory Muzeum Kinematografii w Łodzi

POSŁUCHAJ

Najważniejsze wydarzenia filmowe tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)

POSŁUCHAJ

Rozmowa na temat wystawy "Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym" (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)

- Jest to niezwykły wybór plakatów, nigdy wcześniej nie pokazywanych w takim wyborze i w takim miejscu - mówi o wystawie plakatów do filmów Romana Polańskiego Zbigniew Kazimierz Witek.

W krakowskim Pałacu Sztuki prezentowanych jest ponad 200 plakatów do filmów Romana Polańskiego na wystawie "Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym". Przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawa potrwa do końca sierpnia. Zbigniew Kazimierz Witek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie opowiada, że ekspozycja to ponad 50 lat twórczości filmowej Romana Polańskiego pokazywanej na całym świecie w różny sposób.

Zwiedzający mają okazję zapoznać się nie tylko z przebogatym dorobkiem reżyserskim Romana Polańskiego, ale także ze zmianami zachodzącymi w sztuce plakatu filmowego. - Sama wystawa jest ważna nie tylko ze względu na tytuły filmów, ale przede wszystkim sztukę plakatu, sposób komunikowania się z ludźmi w różnych miejscach świata. Oprócz plakatów o normalnych rozmiarach są również wielkoformatowe - mówi Zbigniew Kazimierz Witek.

W audycji mówiliśmy o tym, dlaczego wystawie trzeba poświęcić trochę czasu i w jaki sposób najlepiej ją zwiedzać. Gość Michała Montowskiego wyjaśnił również z jakich powodów warto zajrzeć do katalogu ekspozycji i co sprawiło, że jest ona pokazywana w Krakowie.

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Joanna Łapińska (dyrektor artystyczna 15 MFF T-Mobile Nowe Horyzonty), Zbigniew Kazimierz Witek (inżynier, prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie)

Data emisji: 24.07.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/pg

Eureka
Eureka
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.