Na potrzeby tego filmu Liliana Komorowska, polska aktorka od lat 80. XX wieku występująca w Ameryce, podjęła rolę scenarzystki, reżyserki i producentki. - Odbywałam rozmowy z kobietami, które postanowiły, tak jak Angelina Jolie, przejść przez mastektomię. Także z taką, która nigdy nie była chora. To jest decyzja współczesnej kobiety myślącej bardzo wyprzedzająco - mówiła Komorowska w "Sobocie z radiową Jedynką".
Z Jedynką zdrowiej - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>
W każdej odmianie raka piersi stosuje się inne metody leczenia i terapii, próbując tym samym zahamować chorobę do całkowitego jej zaleczenia. Doświadczenia i emocje z nimi związane odmieniają osobowość bohaterek filmu, które doznają przemiany. Niosą brzemię choroby z godnością ukazując na ekranie swoje zranione wnętrza. - Ten film oddaje głos kobietom, które potrzebują powiedzieć i przekazać coś waznego nam. Wszyscy jesteśmy w podróży poszukiwania lekarstwa na raka - dodała rezyserka.
Film "Piękne i bestia" otrzymał Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.
Jakie znaczenie dla kobiet chorych na raka ma wsparcie rodziny? Co praca nad filmem dała Lilianie Komorowskiej? Czy aktorkę znów będzie można oglądać na polskich ekranach? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!
"Sobota z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 9.00 a 20.00.
(asz)
"Piękne i bestia" - film w hołdzie kobietom walczącym - Jedynka - polskieradio.pl