Jeevodaya to miejsce, które odmienia los trędowatych

Data publikacji: 15.04.2016 14:00
Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 22:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
- W Indiach ludzie, którzy są okaleczeni w jakiekolwiek sposób nie mają szans na normalne życie, ich dzieci także nie - mówi dr Helena Pyz
- W Indiach ludzie, którzy są okaleczeni w jakiekolwiek sposób nie mają szans na normalne życie, ich dzieci także nie - mówi dr Helena Pyz , Autor - Devanath/pixabay.com/domena publiczna

POSŁUCHAJ

dr Helena Pyz opowiada o swojej pracy w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach (Twarzą w twarz/Jedynka)

- Jeevodaya oznacza "świt życia", taka nazwę nadał ośrodkowi założyciel - ksiądz Adam Wiśniewski, pallotyn, który był też lekarzem. To miejsce ma dawać nadzieję na nowe życie osobom dotkniętym trądem - dr Helena Pyz, która jest jedynym lekarzem w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach.
Czytaj i słuchaj także >>
siostra jolanta 1200.jpg
Siostra, która ratuje narkomanów znad krawędzi

Osób dotkniętych trądem wciąż jest kilka milionów. - Ośrodek pełni dwie role nie tylko leczenia i rehabilitacji chorych, ale też zajmujemy się dziećmi osób dotkniętych trądem. Nie miałyby one szansy na normalne życie w kraju, gdzie jest ogromne bezrobocie i przeludnienie – podkreśla gość Agaty Puścikowskiej.

Czym są kolonie trędowatych? Jak wygląda pomoc chorym? Czy Hindusi uczestniczą w codziennej mszy św. i modlitwie? Jak wygląda codzienność pracy w Jeevodaya? Co sprawiło, że dr Helena Pyz podrzuciła pracę w Warszawie i zdecydowała się wyjechać do Indii? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Gość: dr Helena Pyz (pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach)

Data emisji: 14.04.2016

Godzina emisji: 23.07

gs/mp


cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.