"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wciąż ewoluuje"

Data publikacji: 06.03.2017 14:47
Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 10:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne, Autor - Glow Images/East News

POSŁUCHAJ

Dariusz Jaworski o Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (Po prostu kultura/Jedynka)

- Ten program został wdrożony jeszcze za poprzednich ministrów, a teraz jest kontynuowany i zmieniany. Składa się z szeregu innych programów, i to bardzo, bardzo różnych - mówi dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowane są m.in. takie programy, jak skierowany do bibliotekarzy i księgarzy "Partnerstwo dla książki" czy "Infrastruktura bibliotek". - Z tego ostatniego w latach 2016-2020 będzie do rozdania 150 mln na remonty oraz budowę nowych bibliotek w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców - informuje w radiowej Jedynce Dariusz Jaworski.

Innym przejawem wdrażania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są Dyskusyjne Kluby Książki, które zaczęły powstawać w 2006 roku. Czy ich działalność można uznać za sukces i w jaki jeszcze inny sposób Instytut Książki zamierza zachęcać Polaków do czytelnictwa, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również, jako tematy poprzedzające, rozmowy z reżyser Magdaleną Miklasz i Gabą Kulką o spektaklu "Alicja w krainie czarów" w warszawskim Teatrze Syrena, z reżyserką Agnieszką Lipiec-Wróblewską i aktorami o spektaklu "Ten drugi dom" w warszawskim Teatrze Dramatycznym oraz z Martą Bartkowską z reaktywowanego klubu SPATiF w Warszawie.

Tytuł audycji: Po prostu kultura w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Dariusz Jaworski (dyrektor Instytutu Książki)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 22.09

pg/ab

Reportaż w radiowej Jedynce
Reportaż w radiowej Jedynce
cover
Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.