- Staraliśmy się to zrobić w taki sposób, aby przy zachęceniu turystów do skorzystania z naszych propozycji, pojawiły się również informacje o innych obiektach, nie tylko o obiektach kultu - mówił gość radiowej Jedynki opisując projekt "Szlak Maryjny (Światło ze wschodu)".
- Jeżeli w danej miejscowości znajdowało się jakieś muzeum tematycznie związane z wiodącym tematem projektu, to je uwzględnialiśmy. Tak jak rzeźby, drogi krzyżowe, czy ogrody biblijne - dodała Barbara Munk. - Czyli nie są tylko sanktuaria, ale bardzo różne miejsca związane z turystycznym szlakiem - zapewniła.
Głównym celem projektu "Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu)" realizowanego we współpracy z 12 partnerami polskimi i słowackimi jest opracowanie i wdrożenie spójnego zestawu działań mających na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego. W efekcie stworzenie nowego zintegrowanego produktu turystycznego w postaci szlaku pielgrzymkowego, opartego na sanktuariach i miejscach kultu maryjnego, który uwidoczni kulturowe, przyrodnicze, historyczne, społeczne i duchowe wartości pogranicza polsko-słowackiego.
Ponadto w audycji "Wyszehradio" rozmowa o międzynarodowej trasie Via Carpatia i poglądach politycznych młodzieży z Grupy Wyszehradzkiej.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
Tytuł audycji: Wyszehradio
Prowadzi: Henryk Szrubarz
Data emisji: 11.02.2017
Godzina emisji: 16.04
Barbara Munk: mamy renesans turystyki pielgrzymkowej i religijnej - Jedynka - polskieradio.pl