Raport Białoruś

Wybory do PE. Białoruś: głosowanie w Grodnie. Ksiądz jechał 200 kilometrów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:01
Polacy przebywający na Białorusi w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego mogli głosować w trzech miastach. Lokale wyborcze zostały utworzone w Ambasadzie Polski w Mińsku oraz w konsulatach generalnych w Grodnie i Brześciu. 
Audio
  • Białoruś: głosowanie w Grodnie. Ksiądz jechał 200 kilometrów. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

W Grodnie przewodniczącym komisji wyborczej był konsul Andrzej Raczkowski. Poinformował Polskie Radio, że wybory odbywały się w spokojnej atmosferze.

- Głosowanie odbywało się bez jakichkolwiek incydentów. Głosowały osoby duchowne, biznesmeni, osoby, które z zaświadczeniem wziętym w kraju przebywały w Grodnie oraz dyplomaci, którzy tutaj pełnią służbę zagraniczną  - powiedział konsul Raczkowski.

Ksiądz Kazimierz Murawa z parafii w Żupranach niedaleko Oszmiany musiał do lokalu wyborczego jechać ponad 200 kilometrów.

- Wybrałem akurat tę komisję wyborczą, bo zawsze z radością tutaj przyjeżdżam i jestem zadowolony z atmosfery, która tutaj panuje. Jest to też moja diecezja. Tutaj jest katedra i ksiądz biskup To na pewno też ma swoje znaczenie dla mnie jako dla kapłana - powiedział duchowny.

Ksiądz Murawa - który jest salezjaninem - posługę duszpasterską na Białorusi pełni od 23 lat. 

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś: tranzyt ropy rurociągiem Przyjaźń całkowicie wstrzymany

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:20
Białoruski koncern Biełnaftachim poinformował o wstrzymaniu tranzytu ropy naftowej przez Ukrainę; tym samym całkowicie wstrzymany został przesył tego surowca z Rosji do Europy rurociągiem Przyjaźń – napisał w nocy z czwartku na piątek portal Naviny. 
rozwiń zwiń