Raport Białoruś

Remis w meczu ambasad Polski i Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 20:00
Wynikiem 1:1 zakończył się mecz piłkarski między ambasadami Polski i Ukrainy na Białorusi. Mecz odbywał się na stadionie uniwersyteckim w trudnych warunkach, bo padał deszcz.
Ambasadorowie Polski i Ukrainy podają sobie ręce
Ambasadorowie Polski i Ukrainy podają sobie ręceFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Obie drużyny miały swoich kibiców, którzy piosenkami i okrzykami zagrzewali do dobrej gry. Ambasador Polski na Białorusi Leszek Szerepka przed meczem mówił , że nie wynik jest najważniejszy. - Najważniejszy jest udział a nie zwycięstwo- podkreślał.

W 23. minucie gry pracownik ambasady Polski Adam Gałas zdobył gola. W drugiej połowie meczu deszcz dawał się zawodnikom coraz bardziej we znaki. - Piłka robi się bardziej szybka na takiej trawie - mówił konsul Tomasz Janik, który grał w obronie.

Ambasador Ukrainy na Białorusi Wiktor Tichonow nie ukrywał, że taka pogoda jest dla jego drużyny sprzyjająca. - U nas na Ukrainie mówi się, że gdy idzie deszcz to oznacza, że Bóg błogosławi - powiedział .

Ukraińscy dyplomaci w drugiej połowie meczu zdobyli wyrównującą bramkę. Zawodnicy grali fair play. Białoruski sędzia tylko raz odgwizdał faul.

Ambasador
Ambasador RP na Białorusi Leszek Szerepka i ambasador Ukrainy na Białorusi Wiktor Tichonow, fot. Włodzimierz Pac, Polskie Radio

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

aby dodać komentarz
brak

Senator Stanisław Gogacz (PiS) nie został wpuszczony w niedzielę na Białoruś. Senator jechał do Grodna na finał polonijnego dyktanda.

Białoruś i Polska uzgodniły warunki przewozu kibiców na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jak się ocenia do Polski przez Białoruś przejedzie transportem kołowym około 50 tysięcy rosyjskich kibiców.

Białoruska reprezentacja nie będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Jednak miejscowi kibice kupują bilety na najciekawsze ich zdaniem mecze.

Długie kolejki po wizy pod polskimi konsulatami na Białorusi. To efekt dużej liczby chętnych i braku odpowiednich uzgodnień między MSZ Białorusi i Polski.

Dotychczas Ambasada Polski na Białorusi mieściła się w pałacyku przy ulicy Rumiancewa 6. Jednak termin wynajmu tego budynku zakończył się.