Majdan, czyli ukraińska agora

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 20:55
W poniedziałkowym "Notatniku Dwójki" porozmawiamy o symbolice Majdanu, o porównaniach do Siczy Zaporoskiej, a nawet wieców plemiennych. Spytamy, czy takie odniesienia są uzasadnione.
2 marca 2014 r. Zgromadzeni na Majdanie Ukraińcy protestują przeciw zajęciu Krymu przez armię rosyjską
2 marca 2014 r. Zgromadzeni na Majdanie Ukraińcy protestują przeciw zajęciu Krymu przez armię rosyjskąFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Gośćmi audycji będą: ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz, prof. Tomasz Stryjek (Collegium Civitas) oraz dr Łukasz Jasina (Kultura Liberalna, KUL).

Na "Notatnik Dwójki" zaprasza Bartosz Panek.

3 marca (poniedziałek), godz. 15.00-15.30

mc

Zobacz więcej na temat: Euromajdan Ukraina
Czytaj także

Taras Szewczenko – patron ukraińskich protestów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 19:00
– Wiersze Tarasa Szewczenki na Majdanie deklamują wszyscy, niezależnie od wykształcenia. Jest on dla Ukraińców zjawiskiem absolutnie uniwersalnym, gdy trzeba odpowiedzieć na najważniejsze pytania – mówił w Dwójce Mirosław Czech.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe ukraińskie telewizje nie widzą Majdanu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 23:53
- W telewizji państwowej lecą opery mydlane. W tych dniach nas i hromadske.tv ogląda około 100 tysięcy osób - mówił w Dwójce Michał Broniatowski, współtwórca telewizji Espreso, która ma stałą kamerę na Majdanie i relacjonuje bieżące wydarzenia w internecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bunt Majdanu zaczął się od artystów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 18:00
– Fenomen Majdanu nie został zapoczątkowany przez partie polityczne. To dziennikarze zwołali swoich przyjaciół z organizacji pozarządowych i kręgów inteligencji twórczej, którzy demonstrowali poparcie dla integracji Ukrainy z Unią Europejską – mówił w Dwójce ukraiński poeta Andrij Lubka.
rozwiń zwiń