Do skomponowanego przez Rameau w 1736 r. dzieła libretto napisał znany wówczas twórca komedii i wodewilów Louis Fuzelier. Utwór składa się z prologu i czterech entrées, czyli aktów, z których trzy pierwsze mają własne uwertury. Jest to niezwykle barwne widowisko, głównie za sprawą libretta opowiadającego historię czterech egzotycznych miejsc - Turcji, Peru, Persji i Ameryki Północnej. Nie dziwi więc, że dzięki tak atrakcyjnej tematyce także i muzyka pełna jest kontrastów, przeróżnych barw i zaskakujących efektów, takich jak porywający sztorm na morzu, trzęsienie ziemi, taniec niewolników czy chór marynarzy.
Na scenie zobaczymy następujących wykonawców: Marelize Gerber (sopran), Cecile Achille (sopran), Natalia Kawałek (mezzosopran), Sean Clyton (tenor), Karol Kozłowski (tenor), David Witczak (baryton), Dawid Biwo (bas-baryton).
Solistom będzie towarzyszyć Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Zespół Il Giardino d’amore pod dyrekcją Stefana Plewniaka, który założył ten zespół w 2011 r. Barokową orkiestrę kameralną, grającą na instrumentach dawnych i kopiach z epoki, tworzą młodzi muzycy z Polski, Włoch, Hiszpanii i Francji.
Na koncert zapraszamy 11 września o godz. 19.30 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Bilety do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl oraz godzinę przed koncertem w kasie studia.
mc