Smok Smoków dla Marcela Łozińskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 17:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" spotkamy się ze scenarzystą i reżyserem filmów dokumentalnych, Marcelem Łozińskim.
Marcel Łoziński to jeden z najwybitniejszych polskich twórców filmów dokumentalnych
Marcel Łoziński to jeden z najwybitniejszych polskich twórców filmów dokumentalnychFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Przed godziną 9.00 spotkamy się z wiolonczelistą Dominikiem Połońskim, który zdradzi nam, co ostatnio zafascynowało go w kulturze.

Chwilę przed 7.35 na naszej antenie Arkadiusz Jakubik zada Państwu zagadkę literacką dotyczącą czytanej na antenie książki "Uległość" Michela Houellebecqa, która jest nagrodą w naszym konkursie codziennie do końca tygodnia.

A tuż po 7.35 zajrzymy do Wrocławia, a dokładnie do Sali Mieszczańskiej Ratusza na wernisaż wystawy "". Ekspozycja to podróż po Dolnym Śląsku śladami jego najcenniejszych artefaktów, m.in. mapy Śląska Marcina Helwiga, Księgi Henrykowska i najstarszego przyrodniczo-medycznego czasopisma na świecie "Miscellanea Curiosa Medico-Physica".

Poza tym w "Poranku" serwisy informacyjne, po 7.15 i 8.35 przeglądy prasy politycznej i kulturalnej, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", po 6.45 "Melodie z górnej półki", a o 7.05 - "Płyta tygodnia". Tym razem będzie to "Beethoven Triple Concerto" w wykonaniu Giuliano Carmignoli, Sol Gabbety, Dejana Lazica i Kammerorchester Basel pod dyrekcją Giovanniego Antoniniego (Sony Music).

***

Audycję "Poranek Dwójki" prowadził Paweł Siwek.

mm/mg

Zobacz więcej na temat: FILM Marcel Łoziński
Czytaj także

Paweł Łoziński przyznaje, że jego film spowodował konflikt z ojcem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 16:05
Paweł Łoziński w rozmowie z Joanną Sławińską mówi o tym, dlaczego poczuł się wyzwolony po nakręceniu głośnego filmu "Ojciec i syn". Określa swoje credo dokumentalisty i wyznaje czym różni się jego kino od kina tworzonego przez jego ojca, Marcela Łozińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakazane filmy Jacka Petryckiego

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 12:00
- Te dokumenty rozpowszechniano wyłącznie dla celów partyjnych. Szary człowiek nie miał prawa ich zobaczyć - mówił w Dwójce o filmach "Jak żyć" i "Życiorys" wybitny operator.
rozwiń zwiń