W ten sposób dojdzie do uczczenia przypadającej w 2013 roku 280 rocznicy śmierci wybitnego kompozytora francuskiego baroku i 300 rocznicę wydania jego pierwszej księgi dzieł klawesynowych. Władysław Kłosiewicz jak mało kto potrafi wyczuć intencje kompozytora, odczytać jego nastroje i interpretować utwory Couperina w sobie właściwy, niezwykle efektowny sposób. Podczas recitalu Władysław Kłosiewicz wykona oprócz utworów Françoisa Couperina także utwory Luisa Couperina.
Władysław Kłosiewicz – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem w 1979 w klasie prof. Julitty Sleńdzińskiej) i ostatni uczeń Ruggero Gerlina (1899-1983), asystenta i najbliższego współpracownika Wandy Landowskiej, u którego studiował w latach 1976-1983 w Accademia Musicale Chigiana w Sienie (dyplom honorowy 1978), a następnie prywatnie w Paryżu. Laureat głównych nagród międzynarodowych konkursach klawesynowych w Paryżu (1981), Paryż-Dijon (1983), oraz ARD w Monachium (1984, I nagroda, II i III nie przyznano). Od 1978 muzyk Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka i orkiestry Sinfonia Varsovia. W latach 1984-1985 - wraz z Andrzejem Mysińskim - współtwórca zespołu Concerto Avenna. Od 1993 prowadzi orkiestrę barokową Musicae Antiquae Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej. Od 2004 kieruje własnym międzynarodowym zespołem muzyki dawnej Narol Baroque.
Władysław Kłosiewicz występował w wielu krajach uczestnicząc w najważniejszych festiwalach i współpracując z najwybitniejszymi solistami i dyrygentami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku. W jego dorobku fonograficznym znajdują się: wszystkie utwory klawesynowe F. Couperina, L. Couperina i J. Ph. Rameau, Partity i Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha (Fryderyk 2000), utwory J. J. Frobergera, sonaty D. Scarlattiego i dzieła szeregu innych kompozytorów.
Jako dyrygent jest autorem opracowania i kierownikiem artystycznym pierwszej polskiej realizacji wszystkich dzieł scenicznych Claudia Monteverdiego, a także jego nieszporów Vespro della Beata Vergine, oper Rinaldo, Imeneo i Giulio Cesare G. F. Haendla, jak również wielu innych dzieł operowych epoki baroku (w tym pierwszej w historii opery Euridice Jacopo Periego z 1600 roku - realizacja sceniczna i nagranie CD w 2000 w Warszawskiej Operze Kameralnej). W 2009 prowadził w Warszawskiej Operze Kameralnej Festiwal dzieł G. F. Haendla zrealizowany dla uczczenia 250 rocznicy śmierci kompozytora (12 spektakli operowych, Muzyka Na Wodzie, Muzyka Sztucznych Ogni, oratorium Mesjasz). W 2010 wystąpił z recitalami w Nowym Jorku oraz w Lakeville, Connecticut w ramach obchodów 130 rocznicy urodzin Wandy Landowskiej.
W latach 1987-2004 profesor zwyczajny klawesynu i interpretacji muzyki barokowej w Universitaet fuer Musik und darstellende Kunst w Grazu w Austrii. Od 1981 wykłada też na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Był jurorem międzynarodowych konkursów klawesynowych. Jest założycielem i prezesem zarządu Fundacji Pro Academia Narolense, wyróżnionej Pierwszą Nagrodą w kategorii inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego w Konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską PRO PUBLICO BONO.
Niedziela, 13.01.2013, godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert będzie transmitowany w "Filharmonii Dwójki".
Więcej informacji o koncercie