Fredro wciąż bawi?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 15:40
W dniu finału akcji Narodowego czytania dzieł Aleksandra Fredry dyskutowaliśmy w Dwójce o komizmie dzieł znakomitego dramaturga.
Audio
  • Maciej Wojtyszko, Mikołaj Grabowski i prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska rozmawiają o komizmie dzieł Fredry (Dwójka/O literaturze nie całkiem poważnie)
Czesław Wołłejko i Emilia Krakowska w telewizyjnej ekranizacji Zemsty Aleksandra Fredry, 1973 r.
Czesław Wołłejko i Emilia Krakowska w telewizyjnej ekranizacji "Zemsty" Aleksandra Fredry, 1973 r. Foto: Zygmunt Januszewski/TVP/PAP

Czy literatura Fredry może nadal bawić? Czy tematy poruszane w jego dramatach są aktualne? Na czym polega źródło tego komizmu i wreszcie – jaka jest dzisiaj recepcja twórczości jednego z najsłynniejszych polskich dramatopisarzy?

O tym – a także o czekających na odkrycie Fredrowskich sztukach – rozmawialiśmy w audycji z cyklu O literaturze nie całkiem poważnie z Maciejem Wojtyszko, prof. Anną Kuligowską-Korzeniewską i Mikołajem Grabowskim.
Zaprasza Jacek Wakar.

Zobacz więcej na temat: Aleksander Fredro
Czytaj także

Papkin i Podstolina, czyli "Zemsta" w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 11:05
Zapraszamy na "Zemstę" wg komedii Aleksandra Fredry, zrealizowaną w 1974 roku w reżyserii znakomitego Jana Świderskiego, którego usłyszymy również w roli Cześnika Raptusiewicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fredro w rytmie elektroniki z lat 70.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 12:55
– Głównym bohaterem mojego akompaniamentu towarzyszącego czytaniu Fredry w Ogrodzie Saskim są elektroniczne organy – mówił w Dwójce Olo Walicki, jeden z autorów muzycznej oprawy warszawskiego finału akcji Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry.
rozwiń zwiń