Kryzys rządowy na Ukrainie. Zamiera dziedzictwo Majdanu?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 19:42
- Rewolucja Euromajdanu nie wykształciła tak naprawdę nowych sił politycznych. Ci, którzy zostali u władzy, funkcjonowali we wcześniejszym systemie - mówił Rafał Sadowski, komentując ostatnie wydarzenia na ukraińskiej scenie politycznej.
Audio
  • Z Rafałem Sadowskim o sytuacji na Ukrainie po dymisji premiera Jaceniuka rozmawia Paweł Lekki (Puls świata)
Wnętrze ukraińskiego parlamentu, Kijów
Wnętrze ukraińskiego parlamentu, KijówFoto: PAP/ EPA/ROMAN PILIPEY

- To, co rzuca się dziś w oczy, to bardzo duże rozczarowanie Ukraińców, duży poziom braku zaufania społeczeństwa wobec polityków - podkreślał gość Dwójki. Jak zauważył, rozczarowanie ukraińskimi zmianami wyraża również coraz częściej Zachód: - Liderzy USA i unijni coraz głośniej krytykują rozwój sytuacji na Ukrainie i to, że tamtejsze władze zajęły się wewnętrzną walką polityczną, a nie wdrażaniem niezbędnych reform.


Zobacz także
Jaceniuk 1200.jpg
Ukraiński parlament nie zatwierdził decyzji o dymisji premiera Jaceniuka

Co doprowadziło do upadku rząd Arsenija Jaceniuka? Czy Ukrainie grożą przedterminowe wybory? Na ile prawdziwe jest stwierdzenie, że ukraiński parlament to tak naprawdę przedstawiciel nie narodu, a… oligarchów? I jak oceniać kryzys rządowy na Ukrainie w kontekście rewolucji Majdanu?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość:  Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 17.45

jp

Czytaj także

Zmiany na Ukrainie. Czy uda się stworzyć nową koalicję rządzącą?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 11:51
Na Ukrainie kontynuowane są rozmowy o nowej koalicji, w której premierem ma być obecny przewodniczący parlamentu Wołodymyr Hrojsman. Według deputowanych zgodził się on na objęcie tej funkcji, a większość parlamentarna ma niezbędne 226 mandatów.
rozwiń zwiń