Jakub Mielnik: obecność stała, czy rotacyjna nie jest tu kluczowa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 09:38
- Istotne jest to, że amerykańskich żołnierzy będzie w Polsce więcej, bo to jest interes nie tylko Polski, ale całego Paktu Północnoatlantyckiego. Żeby na tej wschodniej flance graniczącej z szeroko rozumianą rosyjską strefą wpływów mieć siły, które mogłby apetyty rosyskie hamować - mówił w Dwójce szef działu zagranicznego tygodnika "Wprost".
Audio
  • O porozumieniu ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce (Puls świata)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W środę (12.06) w Białym Domu w Waszyngtonie planowane jest podpisanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Polski Andrzeja Dudy porozumienia o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju.

Jakie znaczenie będzie miał ten dokument? Co o stosunkach polsko-amerykańskich mówi oferta sprzedaży dla naszego kraju myśliwców F-35? O tym w nagraniu audycji.

*** 

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Michał Żakowski

Gość: Jakub Mielnik (szef działu zagranicznego tygodnika "Wprost")

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 16.45

pg/mko

Czytaj także

Julian Assange. Bohater czy łotr?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 07:55
- Odpowiedź na to pytanie zależy od perspektywy. Dla Stanów Zjednoczonych jest on oczywiście wrogiem najgorszego rodzaju. To złodziej bardzo wrażliwych danych, za którym pościg trwa od lat – mówił w Dwójce Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojna celna USA-Chiny. Kto zyska, a kto straci

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 07:50
Spór handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nabrał w ostatnich dniach przyspieszenia. W audycji rozmawialiśmy o tym, jakie skutki dla globalnej gospodarki może przynieść eskalacja konfliktu.
rozwiń zwiń